Новітня хмара VMware vSphere 7.0 реалізована в дата-центрі “Парковий”
2021-08-05 11:43:13
Datapark

З 2020 року розвиток хмарних сервісів став пріоритетом для дата-центру «Парковий». Керівництво вирішило розгорнути ще одну комерційну хмару, додатково до хмари на Microsoft Hyper-V, на базі найактуальнішої на той момент версії vSphere 7.0 від VMware.

Дана платформа віртуалізації є найбільш затребуваною на українському ринку, адже надає необхідні технологічні рішення й гарантує найкращий клієнтський досвід.

Реалізація цього масштабного проєкту почалася з оновлення апаратної частини. Технічним партнером виступила компанія Dell. Їх рішення VxRail забезпечує високий рівень операційної ефективності, що дозволяє спростити ІТ-інфраструктуру та дає широкі можливості моніторингу, налаштувань та управління віртуалізацією з єдиного інтегрованого інтерфейсу vSphere.

Унікальність розгорнутого рішення

Інтегрувала апаратну частину та побудувала хмару — команда системного інтегратора Netwave. Підходячи до даного проєкту, вони вже мали досвід побудови хмарних інфраструктур, в тому числі для сервісних провайдерів. Але саме цей проєкт став досить цікавим завдяки залученим технологіям.

  1. Перш за все, йдеться про логіку використання різноманітних рішень і архітектур в рамках однієї апаратної платформи. Адже загальна схема рішення будувалась на основі програмно-конфігурованих компонентів (серверна віртуалізація, віртуалізація системи зберігання даних, мережева віртуалізація на базі NSX-T). Фактично, був побудований SDDC, який отримав широкий вибір засобів і механізмів автоматизації однотипних завдань та можливість легко проводити горизонтальне масштабування.
  2. По-друге, проєкт передбачав розгортання програмних компонент найновіших версій: VMware для побудови хмарної інфраструктури (Cloud Director, TenantApp) та NSX-T. І це було певним викликом, тому що в Україні та ближньому зарубіжжі відсутній практичний досвід роботи з новими версіями продуктів (особливо в додатку до інфраструктури комерційної хмари).

«Поєднання інноваційних компонентів програмно-апаратної платформи зробило хмарний проєкт дата-центру «Парковий» унікальним для України. Обрана архітектура дозволяє значно прискорити вихід на ринок нових сервісів. Наприклад, вже плануємо запуск рішень Disaster Recovery як сервісу, SaaS, PaaS, Hosted Private Cloud. Відповідність хмари високим міжнародним стандартам підтверджена відразу двома сертифікатами — SAP Certified in SAP HANA Operations та SAP Certified Provider of Cloud and Infrastructure Operations. Провівши багатоетапні тестування, які гарантують стовідсоткову ефективність платформи, дата-центр готовий надавати своїм клієнтам набір технологічних інструментів та ресурсів на базі VMware», — Роман Івасько, провідний інженер хмарної інфраструктури ДЦ «Парковий».

Останні новини