«Парковий» став Партнером високого Круглого столу «Актуальні питання до Закону України «Про критичну інфраструктуру» – від законотворців до ключових виконавців»
2021-12-28 16:11:56
Datapark

Учасники круглого столу заявили про максимізацію зусиль Держави у реалізації національної, формуванні та реалізації секторальної політики в сфері критичної інфраструктури.

23 грудня 2021 року представники законодавчої влади, українського уряду, Рада національної безпеки і оборони України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національний банк України, міжнародного та українського бізнесу, громадськості та наукової спільноти прийняли участь в обговоренні актуальних питань до Закону України «Про критичну інфраструктуру».

Круглий стіл високого рівня «Актуальні питання до Закону України «Про критичну інфраструктуру» – від законотворців до ключових виконавців» в форматі оффлайн-обговорення було організовано для досягнення координації зусиль законодавчої та виконавчої влади, обговорення головних повноважень та першочергових задач у реалізації національної політики в сфері критичної інфраструктури.

Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, голова підкомітету цифрової та смартінфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту Олександр Федієнко у вступному слові зазначив:

«Реалізація Закону, як і інших нормативно-правових документів, які стосуються регулювання сфери критичної інфраструктури, перш за все, визначає правові аспекти та організаційні засади створення, функціонування та захисту критичної інфраструктури».

Народний депутат наголосив, що підготовка Закону тривала значний час, а отже, є сподівання, що його реалізація та імплементація буде зроблена набагато швидше, не втрачаючи при цьому своєї ефективності.

Захід проводився за особистої підтримки Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрія Щиголя, який підтримує важливість проведення публічних роз’яснювальних заходів в сфері критичної інфраструктури для виконавчої влади.

Головні спікери від Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації заступники Голови Олександр Потій та Victor Zhora відзначили питання щодо відповідальності, яка визначена діючим законодавством, а також, підкреслили головні зміни та очікування від впровадження в дію заходів в сфері захисту критичної інфраструктури для підвищення її стійкості.

Також, було підкреслено важливість проведення організаційно-роз’яснювальної роботи стосовно ризиків, пов’язаних з невиконанням обов’язків в сфері критичної інфраструктури.

У другій половині Круглого столу учасники отримали інформацію щодо категоризації критичності інфраструктури та обговорили плани заходів по реалізації національної політики в сфері критичної інфраструктури.

Ключова аудиторія Заходу – головні представники виконавчої влади з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації мали можливість в режимі живої дискусії отримати відповіді та поради щодо підвищення стійкості та планомірного розвитку сфери критичної інфраструктури.

Протягом дискусій учасники заходу обговорили питання викликів та можливостей для розбудови як секторальної, так і національної політики в сфері критичної інфраструктури.

Учасники заходу мали можливість ознайомитись з сучасним об’єктом критичної інфраструктури дата-центром «Парковий», потужності та технології якого здатні забезпечити максимальний захист і безвідмовну роботу інфраструктури. «Парковий» є одним з найбільших ЦОД в Україні та єдиним , який пройшов сертифікацію Uptime Institute й отримав сертифікат TIER III – Design Documents. В дата-центрі пропонуються екрановані згідно вимог НБУ зали для розміщення обладнання, хмарні послуги на VMware та Microsoft Hyper-V, а також продукти кібербезпеки.

За результатами Круглого столу були визначені подальші кроки, серед яких

  • проведення Круглих столів з представниками виконавчої влади з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, які працюють в обласних державних адміністраціях,
  • організація та проведення спеціальних секторальних заходів у сфері захисту критичної інфраструктури,
  • організація друку методичних матеріалів до Закону та рекомендацій щодо кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури,
  • створення міжвідомчої робочої групи щодо страхування ризиків настання кризової ситуації на об’єктах критичної інфраструктури.
Останні новини