РАМ – ключ до захисту даних?
2025-04-09 18:15:47
Datapark

Privileged Access Management (PAM) – це система управління привілейованим доступом. Вона забезпечує захист облікових записів, які мають розширені права доступу, і допомагає запобігати витоку конфіденційної інформації, кібератакам та внутрішнім загрозам.

Задля посилення безпеки власної інфраструктури та сервісів ДЦ «ПАРКОВИЙ» впровадив рішення для управління доступом до критично важливих даних від CyberArk.

Яка мета PAM?

Privileged Access Management (PAM) спрямований на захист облікових записів із підвищеними привілеями, які використовують адміністратори IT-систем, системні інженери або користувачі, які мають доступ до конфіденційної інформації.

Дві ключові функції РАМ:

  1. Обмеження доступу до критичних ресурсів за принципом «найменших привілеїв» (Least Privilege), тобто надають користувачам лише ті права, які їм необхідні для виконання поточних задач
  2. Моніторинг та запис дій користувачів з високим рівнем доступу, щоб швидко виявляти підозрілу активність

Яка роль РАМ? 

Ми не завжди можемо усвідомлювати важливість PAM, оскільки його впровадження відбувається на рівні корпоративних IT-служб. Однак, він безпосередньо впливає на їхню безпеку та зручність використання IT-сервісів компанії.

1. Захист персональних та корпоративних даних

Один із найважливіших аспектів PAM – захист конфіденційної інформації від кібератак. Хакери часто намагаються отримати доступ до привілейованих облікових записів, щоб викрасти дані або завдати шкоди системі. Завдяки PAM, такі спроби ускладнюються, оскільки доступ до критичних ресурсів суворо контролюється.

2. Зменшення ризику внутрішніх загроз

Не тільки зовнішні хакери можуть становити загрозу. Інсайдерські атаки або людські помилки спричиняють витік інформації чи пошкодження систем. PAM обмежує доступ користувачів до тих функцій, які їм дійсно потрібні, тим самим знижуючи ризик ненавмисних або зловмисних дій.

3. Підвищення рівня контролю та відповідальності

Система PAM забезпечує ведення детального аудиту дій користувачів із привілейованим доступом. Це дозволяє організаціям швидко виявляти підозрілі дії, запобігати потенційним загрозам та дотримуватися вимог регуляторних органів.

4. Зручність та автоматизація

PAM усуває необхідність запам’ятовувати складні паролі для привілейованих облікових записів. Завдяки автоматизованим системам автентифікації та управління доступом, користувачі можуть отримати необхідний доступ без затримок і ризику витоку паролів.

5. Захист від фішингових атак

Фішинг – одна з найпоширеніших кіберзагроз, коли зловмисники виманюють паролі через підроблені сайти або електронні листи. PAM значно зменшує ризик компрометації, оскільки дозволяє використовувати безпарольні методи автентифікації та додатковий рівень підтвердження доступу.

PAM у різних галузях

  • Фінанси: Банки використовують PAM для контролю доступу до транзакційних систем. Це захищає ваші гроші від несанкціонованих переказів
  • Охорона здоров’я: Медичні установи захищають медичні записи пацієнтів, обмежуючи доступ лікарів лише до тих даних, які їм необхідні
  • E-Commerce: PAM запобігає зловживанням з боку співробітників, які мають доступ до баз даних із адресами та платіжними даними клієнтів
  • Датацентри: РАМ відіграє ключову роль у стратегії кібербзахисту. Це важливий елемент захисту облікових записів адміністраторів, що створює чіткі правила доступу до критичних даних і інфраструктури датацентру та моніторить дії всіх користувачів

Датацентр «ПАРКОВИЙ» розширює функціонал CyberArk для зміцнення власної інфраструктури та сервісів. Це не лише посилює захист внутрішніх процесів, але й забезпечить наших клієнтів доступом до найкращих практик безпеки як частини сервісів, якими вони користуються. Про впровадження рішення детальніше за посиланням.  

Останні новини